Darbo laikas I-VII 09:00-21:00 +370 4 620 0100

Krepšelis

Jūsų krepšelis tuščias

Grįžti

Tel. nr. (pr-sk 09:00-21:00)  +370 4 620 0100
Elektroninio pašto adresas   aptarnavimas@avitela.lt
Privalomas laukas

2024 m. gegužės 6 d., pirmadienis

Kaip išsirinkti šaldytuvą pagal savo poreikius?

Padėsime rasti tinkamiausią šaldytuvą ir pateiksime svarbiausias šios buitinės technikos charakteristikas.

Jeigu planuojate įsigyti šaldytuvą – siūlome neskubėti. Šiuo metu buitinės technikos pasiūla yra labai plati, tad tik susipažinus su techniniais parametrais pavyks rasti tokį, kuris Jums tiks savo funkcijomis ir taip pat derės Jūsų virtuvės interjere.

Padėsime rasti tinkamiausią šaldytuvą ir pateiksime svarbiausias šios buitinės technikos charakteristikas. Atsiminkite, kad šaldytuvai tarnaus daug metų, tad investuokite į kokybę bei rinkitės geriausius.

Šaldytuvo išdėstymas

Pirmiausia Jums reikia nuspręsti – kokio tipo šaldytuvas labiausiai tinka. Tipą dažniausiai nurodo „sudėtinės“ šaldytuvo dalys, taip pat, durelių skaičius. Rinkitės pagal savo kasdienius įpročius ir buitinės technikos montavimo vietą.

1. Galimi tokie, kurie yra su šaldiklio funkcija. Jis gali būti viršuje. Dažniausiai tuomet šaldiklio zona yra kelis kartus mažesnė nei šaldytuvo. Tokio modelio šaldytuvai buvo populiarūs anksčiau, tačiau šiuo metu gaminami vis rečiau, kadangi yra nepatogūs. Akių lygyje – šaldymo kamera, o šaldytuvo zona – žemiau, tad reikia lenktis, kai norite pasiimti pieno ir t.t.

2. Šaldytuvai gali būti su šaldymo funkcija, kurios stalčiukai yra apačioje. Dažniausiai tam paskirti keli stalčiai, kurie užima apie trečdalį šaldytuvo. Toks yra, pavyzdžiui, SAMSUNG RB33B612FSA/EF. Šaldymo zonai paskirti trys talpūs stalčiai, kuriuose galima laikyti ir mėsą, ir žuvį, daržoves – viską, ką tik norite.

3. Šaldytuvai be šaldiklio – dar viena galimybė. Tinka tiems, kurie atskirai perka šaldiklius arba jiems apskritai nereikia šaldymo zonos.

4. Dar vienas, kiek rečiau pasirenkamas tipas, yra mini šaldytuvai. Jie labai pasiteisina bendrabučio tipo kambariuose. Ne veltui pamėgti studentų.

5. Vienos kameros šaldytuvai skiriasi nuo anksčiau aptartų tipų tuo, kad jie turi tik vienas dureles, tačiau pats įrenginys turi ir šaldymo, ir tik vėsos erdves. Dažnai tokie šaldytuvai yra įmontuojami, tad jų durelėmis tampa baldų plokštė.

6. Erdviose virtuvėse taip pat vis dažniau pasirenkami dviduriai šaldytuvai. Dažniausiai tokie šaldytuvai yra platūs, žemesni nei tradiciniai. Kadangi erdvūs – juose galima laikyti daug maisto produktų. Taip pat tipinis tokio tipo šaldytuvas turi ir vėsos, ir šaldymo zonas.

Šaldytuvo talpa ir matmenys

Jeigu jau žinote tipą, kuris Jums labiausiai tinka, kitas svarbus aspektas renkantis yra buitinės technikos matmenys ir tuo pačiu jų talpa. Norime atkreipti dėmesį į tai, kad panašių matmenų šaldytuvai gali būti skirtingos talpos. Dar prieš perkant šaldytuvą pirmiausia reikia išmatuoti vietą – kur jis stovės. Žiūrėkite, kad vietos jam būtų sočiai, taip pat, kad šaldytuvas nebūtų per arti kaitros šaltinių, geriau palikite daugiau vietos iki radiatorių, jeigu nėra kitos galimos laikymo zonos.

Specialistai dažniausiai pateikia tokias šaldytuvo talpos rekomendacijas:

● Vienam žmogui siūlomi šaldytuvai, kurių talpa siekia apie 100 litrų;

● Dviems asmenims siūlomi šaldytuvai, kurių talpa siekia apie 250-280 litrų;

● 3-4 asmenims siūlomi šaldytuvai, kurių talpa siekia apie 280 – 350 litrų;

● Penkiems ir dar didesniam žmonių skaičiui siūlomi šaldytuvai, kurių talpa siekia apie 350 litrų ir didesni.

Žinoma, taip pat reikia įvertinti – kaip dažnai gaminate namuose ir ar Jums svarbu, kad visada po ranka būtų kuo daugiau maisto produktų. Kai kurie geriau perka mažesnius, laiko mažiau maisto produktų, tačiau atsargas papildo kasdien.

Šaldytuvo funkcijos

Nors pagrindinė šaldytuvo funkcija yra vėsiai laikyti maistą, tačiau jis turi kur kas daugiau įvairių galimybių, su kuriomis siūlome susipažinti. Gaila, kad kai kurie žmonės perka labai inovatyvius šaldytuvus, tačiau neišnaudoja jų galimybių.

● „No Frost“ šaldytuvo atitirpinimas.

Retas šaldytuvas vis dar yra atitirpinamas mechaniniu, rankiniu būdu. Daugelis jau seniai yra gaminami su „No Frost“ funkcija. Ji padeda užtikrinti, kad ledas kur kas rečiau kaupsis, o atsiradęs kiekis bus efektyviai ištirpintas. Šią galimybę turi BOSCH KGE39AWCA, SAMSUNG RB33B612FSA/EF šaldytuvai, taip pat ir šaldytuvas GORENJE NRK6181PW4 20002935 bei LG GBB72MCVGN.AMCQEUR, kadangi drėgmė šiuose modeliuose yra mažesnė – daržovės bei mėsos gaminiai – ilgesnį laiko tarpą išlieka gaivesni, šviežesni.

● 0 zona

Speciali zona, kurioje yra palaikoma beveik 0 laipsnių temperatūra, dažniausiai naudojama šviežių maisto gaminių laikymui. Ypač tinka mėsai arba žuviai. Net ir kelias dienas būdami šioje zonoje maisto produktai nepraras savo kokybės bei naudingųjų medžiagų. Tokią funkciją, pavyzdžiui, turi modelis BOSCH KGE39AWCA. Specialiuose VitaFresh stalčiuose maistas ilgiau išlieka šviežias. Tokią pat funkciją turi ir šaldytuvas LG GBB72MCVGN.AMCQEUR.

● Greito užšaldymo funkcija

Dar vienas svarbus kai kurių modelių privalumas yra tai, kad jie padeda labai greitai užšaldyti maisto produktus ir taip ilgiau išlaikyti jų kokybę. Tokią galimybę turi LG GBB72MCVGN.AMCQEUR šaldytuvas (jis taip pat turi ir greito atvėsinimo funkciją). Taip pat ir BOSCH KGE39AWCA. Automatinė SuperFreezing funkcija yra idealus sprendimas tiems, kurie nori greitai užšaldyti nedideles maisto porcijas. Svarbiausia, kad tai yra padaroma apsaugant nuo atitirpinimo jau esančius šaldiklyje produktus.

Šaldytuvo energijos efektyvumas

Kadangi šaldytuvas yra ilgaamžis pirkinys, žinoma, verta rinktis tokį, kurio energinė klasė yra kuo aukštesnė, tai yra, veikdamas jis ima mažai energijos. Dėl to jau geriau brangiau mokėti už įrenginį, tačiau ilgesnėje perspektyvoje galima sutaupyti. Rasti A tipo klasės šaldytuvus dažniausiai sunku, kadangi energetine prasme – jiems reikia daugiau elektros nei kitiems buitiniams įrenginiams, kurie telpa į A kategoriją. Štai geras, taupantis C klasės modelis yra BOSCH KGE39AWCA arba F klasės šaldytuvas SAMSUNG RB33B612FSA/EF.

Kompresorių tipai

Kompresorius yra esminis šaldytuvo įrankis, kuris garantuoja, kad šaldymo eigos gale bus surenkami garai, kurie ir sudaro šaldantį skystį. Nors dažniausiai šaldytuvuose yra dedamas tik vienas kompresorius, tačiau galima rasti ir su dviem bei keliais. Trumpai aptarsime jų tipus, kurie lemia buitinės technikos funkcionalumą.

● Stūmokliniai kompresoriai. Tai yra dažniausiai naudojamas kompresoriaus tipas šaldytuvuose. Galimi: hermetiškai uždaromi, pusiau hermetiški ir atviri;

● Rotaciniai kompresoriai. Tai yra dviejų pavarų kompresoriai. Naudojami rečiau, suteikia buitinei technikai itin aukštą vėsinimo kokybę;

● Sraigtiniai kompresoriai. Nors juose nėra daug galios, tačiau užtektinai gabūs aukšto slėgio sukūrimui;

● Išcentriniai kompresoriai. Geba dirbti su dideliais dujų kiekiais. Tinka darbui su specialiomis šaldymo medžiagomis, tad plačiai naudojami laboratorijose;

● Slinktiniai kompresoriai. Jie veikia dviejų susipynusių ritinių pagalba.

Akustiniai aspektai

Renkantis šaldytuvą taip pat siūlome kuo daugiau dėmesio skirti akustikai. Juk norisi, kad įranga veiktų našiai, tačiau neapsunkintų Jums kasdienybės savo garsais, taip? Ypač šiuo metu, kai virtuvės bei poilsio zonos namuose dažniausiai yra sujungtos. Standartinis garsas siekia apie 40 dB. Jeigu ieškote tylesnio – geras pasirinkimas SAMSUNG RB33B612FSA/EF šaldytuvas, kurio akustika siekia apie 35 dB arba modelis LG GBB72MCVGN.AMCQEUR, kurio akustika apie 36 dB.

Montavimo tipas

Ar Jums tinka laisvai pastatomas šaldytuvas, ar toks, kuris yra įmontuojamas? Tai dažniausiai lemia dizaino sprendimai. Tai yra, jeigu norisi, kad viskas virtuvinis būtų vienodo stiliaus – tuomet reikia rinktis įmontuojamą ir užsakant baldus iš karto apgalvoti vietą šaldytuvui. Nepamirškite įvertinti ir tai, kad laisvai stovinčių vietą yra paprasta pakeisti pagal poreikius, kai tuo tarpu įmontuojami gali būti vadinami stacionariais, kadangi baldas dažniausiai yra vientisas, tad šaldytuvo zona sujungta su stalviršiu ir spintelėmis.

Stilius

Džiugu, kad šiuo metu stilistine prasme šaldytuvų yra labai daug, tad kiekvienas ras tokį, kuris jam labiausiai patinka ir dera interjere. Jeigu ieškote klasikos – tokiu atveju siūlome šaldytuvą BOSCH KGE39AWCA. Baltos, spalvos, įprastos formos, skoningo dizaino. Jeigu norisi ryškesnio modelio, kuris galbūt net taptų pačiu svarbiausiu kambario akcentu – tinkamas sprendimas yra LG GBB72MCVGN.AMCQEUR. Elegantiškos, juodos spalvos, puikiai atrodys tiek moderniuose namuose, tiek tokiuose, kuriuos komponuojamas klasikinis stilius.

Prekės ženklas

Renkantis bet kokią buitinę techniką taip pat siūlome daugiau dėmesio skirti ir prekiniams ženklams. Vieni yra vertinami labiau, rinkoje dažniausiai minimi kaip geriausi, apie juos galima išgirsti daug teigiamų komentarų, o kiti ne tik ne tokie perkami, tačiau net ir peikiami. Prie dažniausiai giriamų variantų yra minimi LG, Gorenje, Bosch, Samsung ir t.t.

Šaldytuvas yra ilgalaikė investicija, tad jį renkantis – skirkite kuo daugiau dėmesio techniniams parametrams. Taip pat nepamirškite, kad galite tartis su mūsų specialistais, kurie padės greičiau rasti Jūsų poreikius atitinkančią buitinę techniką.